Ekonomi

AB’den 5 şehre 2 milyon 592 bin euro hibe!

Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile uyum içinde yürütülen ENHANCER projesi kapsamında. ‘İstihdam Odaklı Kooperatif Hibe Programı’1 Haziran’da açıklandı.

Geçtiğimiz ay online tanıtım toplantısının da gerçekleştirildiği ve toplam 2 milyon 592 bin avro hibenin verileceği program kapsamında uygulama illerinde yüz yüze bilgilendirme toplantıları da tamamlandı.

KAZANAN BAŞVURULAR 40 BİN VE 200 BİN AVRO ORTALARINDA HİBE BAZASI ALABİLECEK

Her ilde farklı düzenlenen bilgilendirme toplantıları; İl kooperatif müdürlükleri, kooperatif birlikleri, belediyeler ve kamu kurumlarından toplam 150’ye yakın temsilci katıldı.

Hibe programı kapsamında başarılı olan ve hibe almaya hak kazanan başvuru sahipleri, 40 bin ila 200 bin avro arasında bir hibe tabanı alabilecekler.

Hibe programı kılavuzunda yer alan değerlendirme kriterleri kapsamında, hibe programının ilanından en az 1 yıl önce kurulmuş olan kooperatifler ve kooperatif birlikleri başvurabilir; kadın kooperatiflerine öncelik verilecektir.

Suriyelilerin, geçici koruma altındaki kadınların ve gençlerin kayıtlı istihdamını hedefleyen başvuru sahiplerine de yeniden öncelik verilecektir.

Sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen ENHANCER projesi ile projenin uygulandığı illerdeki istihdam sayısının artırılması hedefleniyor. Hibe programına başvurmak isteyen kooperatifler ve kooperatif birlikleri, 25 Ağustos 2023’e kadar başvuruyapabilir.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu