Haber

Milli sporcu Sudenaz kazandığı burslar ve turnuvalarla aile ekonomisine destek oluyor.

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi muay thai ve kickboks milli sporcusu Sudenaz Karataş (19), burs ve turnuvalardan elde ettiği gelirle günlük çalışan yüzde 80 engelli babası ve annesinin aile ekonomisine destek oluyor. 5 yıl önce başladığı sporda Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli dereceler elde eden Karataş, dünya şampiyonluğu hedefi doğrultusunda kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kalp rahatsızlığı nedeniyle yüzde 80’i manik olan baba Cüneyt Karataş (47) ile eşi Şengül Karataş’ın (45) tek çocuğu Sudenaz Karataş, nefsi müdafaa amacıyla muay thai ve kick boksa başladı. ailesinin tavsiyesi üzerine. 2017 yılında kısıtlı imkanlarla başladığı sporda 4 Türkiye şampiyonluğu kazanan Karataş, elde ettiği başarılarla kısa sürede A Milli Takım’a yükseldi. 2019’da dünya muay thai şampiyonasında ikinci olan Karataş, 2021 ve 2022’de üst üste iki kez Avrupa Kick Boks ikincisi oldu. Karataş, 2022’de yine Dünya Kupası ikincisi oldu.

Eğitimine Kick Boks Ulusal Gruplar Antrenörü Tayfun Özcan’ın (32) eşliğinde devam eden Karataş, dünya şampiyonluğu hedefi için azimle çalışıyor. Aynı zamanda Manisa Celal Bayar Üniversitesi SporFen Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Karataş, burs ve turnuvalardan elde ettiği gelirle günlük çalışan yüzde 80 engelli babası ve annesinin aile ekonomisine destek oluyor.

Dünya şampiyonluğu hedefi doğrultusunda çalışmalarının devam ettiğini belirten Sudenaz Karataş, “Ailemin tavsiyesi üzerine ilk başta kendimi savunma amacı ile yola çıktım. Daha sonra kendimi milli sporcu olarak gördüm. spor karakteri yerleşir.arkadaşlarımın ve öğretmenlerimin karşısına okulda hep başarılı bir insan olarak çıktım.buraya geldim.azimle çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.aileme bu şekilde destek oluyorum.benimle gurur duyuyorlar Başarılar ve yanımda durarak bu sporu yapmama destek olun.Sokakta kendilerini korumak ve savunmak için başta bayanlar olmak üzere herkese spor yapmayı tavsiye ederim.Bir sonraki hedefim dünya şampiyonluğu ve sonrasında bu sporda daha iyi bir yere gelmek. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu