Haber

Muslera ve Gomis’ten Örnek Kaptanlık: “Primler Herkese Eşit Olmalı…”

Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek liderliğini perçinleyen ve rakibiyle aradaki farkı 4 puana çıkaran Galatasaray’da moraller zirvede. Teknik Müdür Okan Buruk ile ilgili soru işaretleri ve tereddütler tamamen ortadan kalktı.

Tecrübeli oyuncular ve gençlerin, dünya yıldızları ve yedeklerin birebir amaç uğruna birlikte hareket etmesi, takım çalışması duygusunun ne kadar değerli olduğunu gözler önüne seriyor. Bunun nedenlerinin ise dönemin başındaki bazı gelişmelerden kaynaklandığı belirtiliyor.

Lig Radyo’nun ulaştığı bilgiye göre, dönem başında takımın iki kaptanı Muslera ve Gomis, Galatasaray futbol yönetimine başvurdu. Başvuru sebebi ikramiye sistemiydi… Yeni dönemde birçok kulüpte olduğu gibi sistem çalışacaktı, karar o taraftaydı.

Yani maç bonuslarında ilk 11’e giren oyuncular %100, oyuna sonradan girenler %50, kulüpte olup da oyuna giremeyenler %25 bonus alacaktı. Ancak deneyimli iki kaptan bu sisteme karşı çıkarak daha adil bir dağıtım sistemi önermiştir.

Muslera ve Gomis, “Biz yabancılar maaşımızı euro olarak alıyoruz. Geç de olsa çok bir şey kaybetmeyiz. Olası çakışmalar için de FIFA, UEFA gibi çözümlerimiz var. Gelirimiz yüksek. Bazı yerel oyuncular, özellikle de genç oyuncular bu sayıları alamıyor.

Gençler ve yerliler arasında çok düşük maaşlı oyuncular var. Bu nedenle, kazanan tüm bonusları oyuncu sayısına eşit olarak bölelim. Yani takıma katılamayan çok düşük maaşlı gençler de ikramiyeden faydalansın!” sözlerinde varlar.

Florya’da kulübün futbol yönetimi tarafından memnuniyetle karşılanan bu teklif daha sonra yönetime götürüldü ve yönetim bu teklifi memnuniyetle kabul etti. Böylece dönem başından itibaren kaptanların isteği üzerine Galatasaray’daki ikramiyeler tüm oyuncular arasında eşit olarak paylaştırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu