Haber

AFAD ekiplerini duygulandıran karşılaşma: Suriye’deki depremde kurtardıkları çocukla buluştular

AFAD gruplarını duygulandıran maç: Suriye’deki depremde kurtardıkları çocukla buluştular

AFAD ekipleri, depremde enkazdan kurtardıkları çocukla Suriye’de tesadüfen karşılaştı.

KASTAMONU – Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde Suriye’de görev yaparken enkaz altından kurtardıkları 5 yaşındaki Suriyeli çocuğa rastladı. AFAD ekipleri Suriyeli çocuğu evinde ziyaret ederek sohbet etti.

Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde enkaz altından kurtardıkları Suriye’de tesadüfen 5 yaşındaki Yusuf Hacı Abdu ile karşılaştı. Kastamonu AFAD ekipleri ise 5 yaşındaki Yusuf Hacı Abdu ile karşılaştı. Suriye’nin Kabbasın Kasabasında insani yardım faaliyetleri kapsamında çalışırken, depremde enkaz altından kurtardıkları.

Suriye’deki insani yardım faaliyetleri kapsamında görev yapan Kastamonu AFAD ekibinden Özkan Holtacıoğlu, Bülent Yüce ve Hakan Baş, tesadüfen tanıştıkları Yusuf Hacı Abdu’yu, ardından da Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun ile birlikte ziyaret etti. . Ziyarette Kastamonu AFAD grupları Yusuf Hacı Abdu ile buluşarak kendisine çeşitli oyuncaklar hediye etti ve ailesiyle buluştu.

Kastamonu AFAD grupları, depremde görev aldıktan sonra enkaz altından kurtardıkları ilk kişi Yusuf Hacı Abdu ile tanışarak duygusal anlar yaşadı.

Depremde Yusuf’u enkaz altından kurtaran Kastamonu AFAD ekibinden Hasan Baş, bir süre Yusuf’la oyun oynadı.

artovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu