Teknoloji

Steam’de İndirme Hızını Arttırmanın 4 Yolu

Steam’de yeni bir oyun almanın heyecanını bilirsiniz; kütüphanenize gidin, oyunu seçin ve ‘Yük’ butona tıklayın. Her şey bittiğinde ve indirme başladığında yavaş indirme hızı dır-dirEğer görürseniz, büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Sizler için hazırladığımız bu rehberimizde yeni oyun için heyecanınızı kaybetmemenizi sağlamak istedik, Steam’de indirme hızını nasıl artırabileceğinizi anlattık. Aşağıdaki teknikleri deneyerek Steam indirme hızını çok fazla değilse de bir miktar artırabilirsiniz.

Steam indirme hızı nasıl artırılır:

 • Yöntem 1:İndirme bölgesini değiştir
 • Yöntem #2:Bant genişliğini sınırsız hale getirin
 • Yöntem #3:Wi-Fi yerine LAN bağlantısını deneyin
 • Yöntem #4:İnterneti kullanan diğer programları kapatın

Yöntem 1: İndirme bölgesini değiştirin

 • Aşama 1:Steam’i açın ve sol üst köşedeki Steam’e tıklayın ve Ayarlar’a gidin.
 • Adım 2:Ayarlar penceresinden İndirilenler’e tıklayın.
 • Aşama 3:İndirme bölgesi ayar panelinden bölgeye tıklayın
 • Adım #4:Türkiye-İzmir, Türkiye-İstanbul veya Türkiye-Ankara seçeneklerinden birini seçin.

Bazı durumlarda Steam’in indirmeye çalıştığı sunucu size en yakın sunucu olmayabilir. Türkiye’deki seçenekleri göremiyorsanız, ülkemize en yakın ülkelerden birinin sunucusunu da seçebilir ve Steam indirme hızı artışıyöntemini kullanabilirsiniz.

Yöntem #2: Bant genişliğini sınırsız yapın

 • Aşama 1:Steam’in Ayarlarına gidin.
 • Adım 2:İndirmeler bölümünde, İndirme Kısıtlamaları’na gidin.
 • Aşama 3:Bant genişliğini sınırla seçeneğinde bir onay varsa, işaretini kaldırın.

Daha önce Steam ayarları ile oynarken Steam’in indirirken sahip olacağı bant genişliğini farkında olmadan sınırlamış olabilirsiniz.

Yöntem #3: Wi-Fi yerine LAN bağlantısını deneyin

İndirmelerinizi kablosuz bağlantı üzerinden gerçekleştiriyorsanız sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Modeminizden dizüstü bilgisayarınıza lan kablosuiletişime geçmenizi tavsiye ederiz Steam indirme hızı artışıAyrıca genel internet hızınızı da artırmanız mümkün olacaktır.

Yöntem #4: İnterneti kullanan diğer programları kapatın

Arka planda çalışan ve bilgisayarınızda interneti kullanan programlar, internetten büyük miktarda bilgi indirmeseler bile hızın düşmesine neden olur. Bu nedenle Steam üzerinden indirme yapılırken arka planda çalışan uygulamalar kapatmakve bant genişliğinizi boşaltmanızı öneririz.

Böylece, Steam indirme hızı artışı Yolları anlattığımız içeriğimizin sonuna geldik. Lütfen niyet ve tekliflerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayınız. Resmi Telegram kanalımıza da buradan abone olabilirsiniz.

haberkibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu